Teknoloji

Switch 2 Çift Ekranla Gelebilir

Yakın zamanda ortaya çıkan yeni bir patente bakılırsa, Switch 2 çift ekranla gelecek Öyle görünüyor. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir:  Switch 2, PlayStation 5’ten Güç Alacak


Switch 2 Çift Ekranla Gelecek mi?

Bildiğiniz gibi Switch 2 tartışmaları ve söylentileri uzun bir döneme yayıldı. Nintendo duyurana kadar görmeye devam edeceğiz gibi görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda 24 Eylül 2024 tarihinde iki farklı modelle satışa sunulacağı söylenen Switch 2, 399 dolar, dijital ve standart 449 dolar fiyatla çift ekranla gelebilir. Üstelik bu ikili ekranın sökülebilir olacağı da söyleniyor.

El konsolu 3DS’den farklı olarak ekranlar ayrılabilecekken, birbirlerine kablosuz olarak bağlanacak. Ayrıca cihazın kapalıyken çalıştırılabilmesi için dokunmatik ekran da bulunacak. Bu aynı zamanda DS ve 3DS oyunlarının Nintendo Switch Online kütüphanesine eklenmesinin önünü de açabilir.

Elbette Nintendo’dan bu patentle ilgili herhangi bir onay ya da yalanlama gelmedi. Bu nedenle tamamlanıp tamamlanmayacağını görmek için beklememiz gerekecek.

Switch 2 ile ilgili ilginç argümanlar ve söylentiler arasında NVIDIA DLSS 3.5 Ray Reconstruction desteğiyle gelebileceği de yer alıyor. Ayrıca RedGamingTech’in ortaya attığı iddialara göre yeni konsolun 2x Cortex-A4 çekirdekli, 2x Cortex-A720 çekirdekli ve 4x Cortex-A520 çekirdekli MediaTek işlemci tarafından desteklenebileceği de öğrenildi. Yani bu durum PlayStation 5 ve Switch 2’nin aynı seviyede güce sahip olabileceği anlamına geliyor.

ilginajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu